Galeria

Drużyna Niepodległości - 1 TDSH Rarogi

W ramach propozycji programowej "Drużyna niepodległości" 1 Tanowska Drużyna Starszoharcerska Rarogi zrealizowała zadanie - Zdobądź wiedzę- fotografując się z osobami, dzięki którym Polska odzyskała niepodległość: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski. #drużynaniepodległości #zhp #harcerzeztanowa #radosnypatriotyzm

Wędkowanie 12 Szczepu ZHP \"Warpienisko\"

W sobotę, 24 listopada, uczestniczyliśmy w zawodach wędkarskich zorganizowanych przez prezesów Kół PZW nr 22 i 25 w Policach. Po bardzo nam potrzebnym szkoleniu z technik łowienia zarzuciliśmy wędki. Po połowie czekały na nas kiełbaski z grilla i gorąca herbata. Zajęliśmy pierwsze trzy miejsca: Kamila Kabała z 42 złowionymi rybami, Łukasz Grzesiuk z 30 i Przemysław Dawid z 23. Zwycięzcom gratulujemy! Dziękujemy Organizatorom za szkolenie i wspaniałą zabawę. "Leszcze" - 12 Szczep ZHP "Warpienisko"

„Sprawny rower – bezpieczniej na drodze” - Społecznik 2018

Hufiec Police ZHP rozpoczął realizację zadania publicznego „Sprawny rower – bezpieczniej na drodze”. Zadanie finansowane jest ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu Społecznik – Program Marszałkowski. Termin realizacji projektu: 1 czerwca 2018 – 31 sierpnia 2018. Projekt "Sprawny rower - bezpieczniej na drodze" kierowany jest do dzieci i młodzieży zamieszkującej powiat policki, głównie z terenów wiejskich, zrzeszonych w ZHP, działających w 1 Tanowskiej Drużynie Harcerskiej Sokoły i 1 Tanowskiej Drużynie Starszoharcerskiej Rarogi. Celem projektu jest wzmocnienie więzi i zdolności do współpracy w najbliższym otoczeniu dla osiągnięcia wspólnego celu, jakim jest poprawa bezpieczeństwa na drodze wśród dzieci i młodzieży, zamieszkałych w miejscowości Tanowo, Węgornik, Niekłończyca, Dobra, Police. W ramach projektu przeprowadzony zostanie serwis rowerowy oraz przeprowadzone zostaną szkolenia z bezpiecznej jazdy na rowerach, z zasad poruszania się po drogach, z pierwszej pomocy. W kolejnym etapie zostaną przeprowadzone dwa rajdy rowerowe, podczas których zaproszeni do udziału zostaną wszyscy chętni lubiący spędzać aktywnie czas. Już dzisiaj zapraszamy serdecznie na nasze rajdy.

Pierwsze posiedzenie KSI Hufca Police ZHP

W dniu 11.06.2018 podczas pierwszego posiedzenia Komisji Stopni Instruktorskich, dwie harcerki, sam. Wiktoria Początek oraz sam. Wiktoria Czernielewska otworzyły próby na stopień instruktorski - przewodniczki.

Zawody wędkarskie w Nowym Warpnie

Dnia 03.06.2018 na nabrzeżu Zatoki Nowowarpieńskiej odbyły się integracyjne zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. W zawodach udział wzięły Sumiki, Leszcze (harcerze z 7 DH „Zielona Siódemka” i 9 SDH „Strażomiry” 12 Szczepu „Warpienisko”) i Albatrosy – juniorzy ze szkółek wędkarskich Koła PZW Nr 25 Sumik w Policach. Najlepszych zawodników nagrodzono pucharami, dyplomami i sprzętem wędkarskim. Dla wszystkich uczestników były upominki, słodycze oraz pyszności z grilla. Była to impreza organizowana cyklicznie pod nazwą WĘDKARZE DZIECIOM. Wszystkim sponsorom w imieniu dzieci DZIĘKUJEMY. Radość drugiej osoby jest najpiękniejszym podziękowaniem.

Zimowisko 1TDH SOKOŁY i 1TDSH RAROGI

Harcerze z 1 TDH Sokoły i 1 TDSH Rarogi w pierwszym tygodniu ferii wybrali się na zimowisko w Tatry. Pierwsze dwa dni spędzili w Krakowie. Zwiedzili Podziemia Rynku, Sukiennice, Barbakan, Bramę Floriańską, kilka zabytkowych kościołów, zobaczyli pomnik Dżoka – najwierniejszego psa, zakochali się w Kazimierzu, wzięli udział w 26 Finale WOŚP i oczywiście odwiedzili starego przyjaciela – Smoka Wawelskiego. Przy okazji znaleźli kilka keszy krakowskich i weszli na Kopiec Kraka. W Tatrach zamieszkali w miejscu z najpiękniejszym widokiem na góry – w harcerskim Schronisku Głodówka. Pojeździli na nartach, powędrowali po Dolinie Kościeliskiej, pokręcili się w śnieżnym labiryncie, podziwiali widoki ze skoczni narciarskiej, a na zakończenie swojej zimowej przygody zawędrowali na cmentarz w Zakopanym odwiedzić grób Olgi i Andrzeja Małkowskich - twórców polskiego harcerstwa, gdzie złożyli spisane podziękowania i wrażenia z „bycia harcerzem” . Poznali życie Olgi Małkowskiej w Zakopanym i okolicach. Oczywiście pospacerowali także po Krupówkach i wykupili wszystkie oscypki. Zimowisko upłynęło w przyjaznej atmosferze, wśród szalonych pomysłów i niespożytych sił do jazdy na nartach. Harcerze nie bali się nowych wyzwań, dzięki czemu mogli taki wiele zobaczyć i nauczyć się nowych rzeczy. Zapowiadają, że za rok znowu jadą w góry.

WOŚP 2018 w Nowym Warpnie

14 stycznia 2018 wolontariusze WOŚP – harcerze i uczniowie szkoły w Nowym Warpnie kwestowali na terenie Nowego Warpna i Podgrodzia. W szkole był także kiermasz różności: książek, zabawek, gier, itp. Można też było zjeść pyszną watę cukrową. Razem zebraliśmy 2.422,18 zł.

Mikołajki Instruktorskie 2017

Grudzień to czas wspólnych spotkań i prezentów. Nie inaczej było również w Hufcu Police ZHP. W dniu 10 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie mikołajkowe dla instruktorów działających w naszym hufcu. Uczestnicy przenieśli się do fabryki świętego Mikołaja, gdzie stali się jego pomocnikami. Nasze spotkanie uświetniła obecność instruktorek dawnego Hufca Police. Radosna, świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim.

Ciekawość świata - RAROGI eksperymentują

W ramach Turnieju Gromad i Drużyn Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP, 1 Tanowska Drużyna Starszoharcerska „RAROGI” zorganizowała zbiórkę z cyklu ‘Ciekawość świata’. Na zbiórkę zaprosiliśmy również harcerzy z 1TDH „SOKOŁY”. Zbiórkę dzięki uprzejmości Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu udało się zorganizować w profesjonalnym laboratorium chemiczno-fizycznym. Zajęcia nadzorował Pan Bartosz Klepacki – fizyk z długoletnim stażem pracy z młodzieżą. W trakcie zajęć przeprowadzaliśmy eksperymenty: kwasy i zasady za pan brat, ciecz nienewtonowska – co to jest i jak ją zrobić, butelka lejdejska – akumulator w kuchni, JetPack – czyli strach się bać, niewidzialna mapa – coś dla harcerzy, zimny ogień na dłoni, Kameleon – chemiczne kolory, mrożące wystrzały – czyli azot jest OK. Na koniec robiliśmy przepyszne „laboratoryjne” eko-lody: czekoladowe, borówkowe i waniliowe. Zabawa była wspaniała co można podziwiać na zdjęciach.

III Powiatowa Gala Wolontariatu

W dniu 8 grudnia 2017 roku Hufiec Police ZHP otrzymał Wyróżnienie Powiatu Polickiego za aktywną działalność na rzecz dzieci i młodzieży.

AGRAFKA 2017

"Razem możemy więcej" - 1TDSH RAROGI

1 Tanowska Drużyna Starszoharcerska RAROGI dzielnie pracowała w ostatnią sobotę na rzecz społeczności lokalnej. Rarogi wspólnie z Radą Sołecką w Tanowie, zorganizowały działania społeczne "Razem możemy więcej". Wspólnie z rodzicami oraz mieszkańcami Tanowa pracowaliśmy przy upiększaniu terenu wokół nowo wybudowanej sceny. Sadziliśmy kwiaty i krzewy, układaliśmy ścieżkę z polbruku.

Święto Drzewa – harcerski start 12 Szczepu Nowowarpieńskiego

08.10.2017 Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy burmistrza Nowego Warpna oraz rodziców naszych zuchów i harcerzy. Spotkanie rozpoczął bieg harcerski, przygotowany przez przybocznych gromady zuchowej i drużyny harcerskiej. Patrole (w tym „Dorosły patrol” złożony burmistrza i rodziców musiały się wykazać wiedzą o drzewach. Po biegu, przy ognisku, trójka najstarszych zuchów z gromady „Dzielnych Apaczów” została przekazana do drużyny harcerskiej i otrzymała chusty swojej nowej drużyny. Nie zabrakło wspólnego śpiewania harcerskich piosenek, przy akompaniamencie dh. Cyryla. Spotkanie zakończyło pieczenie kiełbasek (oczywiście, już po „części oficjalnej”).

Pierwsza zbiórka 1 TDSH "RAROGI"

Pierwsza zbiórka a już było gorąco. Odwiedziny w remizie Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty.

„Pożegnanie Lata” z seniorami w Trzebieży

Wspólne spotkanie harcerzy i instruktorów 12 Szczepu i seniorów na boisku LZS. Harcerze wystąpili w roli „instruktorów pierwszej pomocy”, potem były wspólne zabawy i śpiewanie popularnych piosenek (nie tylko harcerskich) oraz oczywiście gra w piłkę nożną. Prezentowaliśmy także kronikę naszego Szczepu. Nie mogło też zabraknąć przysmaków z grilla.

Myślibórz 2017

Obóz jednostek 12 Szczepu Nowowarpieńskiego. Baza obozowa Hufca ZHP Myślibórz.

I Zjazd Hufca Police ZHP

12 maja 2017 I Zajazd Hufca Police ZHP - założycielski