Galeria

Pierwsze posiedzenie KSI Hufca Police ZHP

W dniu 11.06.2018 podczas pierwszego posiedzenia Komisji Stopni Instruktorskich, dwie harcerki, sam. Wiktoria Początek oraz sam. Wiktoria Czernielewska otworzyły próby na stopień instruktorski - przewodniczki.

Zawody wędkarskie w Nowym Warpnie

Dnia 03.06.2018 na nabrzeżu Zatoki Nowowarpieńskiej odbyły się integracyjne zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. W zawodach udział wzięły Sumiki, Leszcze (harcerze z 7 DH „Zielona Siódemka” i 9 SDH „Strażomiry” 12 Szczepu „Warpienisko”) i Albatrosy – juniorzy ze szkółek wędkarskich Koła PZW Nr 25 Sumik w Policach. Najlepszych zawodników nagrodzono pucharami, dyplomami i sprzętem wędkarskim. Dla wszystkich uczestników były upominki, słodycze oraz pyszności z grilla. Była to impreza organizowana cyklicznie pod nazwą WĘDKARZE DZIECIOM. Wszystkim sponsorom w imieniu dzieci DZIĘKUJEMY. Radość drugiej osoby jest najpiękniejszym podziękowaniem.

Zimowisko 1TDH SOKOŁY i 1TDSH RAROGI

Harcerze z 1 TDH Sokoły i 1 TDSH Rarogi w pierwszym tygodniu ferii wybrali się na zimowisko w Tatry. Pierwsze dwa dni spędzili w Krakowie. Zwiedzili Podziemia Rynku, Sukiennice, Barbakan, Bramę Floriańską, kilka zabytkowych kościołów, zobaczyli pomnik Dżoka – najwierniejszego psa, zakochali się w Kazimierzu, wzięli udział w 26 Finale WOŚP i oczywiście odwiedzili starego przyjaciela – Smoka Wawelskiego. Przy okazji znaleźli kilka keszy krakowskich i weszli na Kopiec Kraka. W Tatrach zamieszkali w miejscu z najpiękniejszym widokiem na góry – w harcerskim Schronisku Głodówka. Pojeździli na nartach, powędrowali po Dolinie Kościeliskiej, pokręcili się w śnieżnym labiryncie, podziwiali widoki ze skoczni narciarskiej, a na zakończenie swojej zimowej przygody zawędrowali na cmentarz w Zakopanym odwiedzić grób Olgi i Andrzeja Małkowskich - twórców polskiego harcerstwa, gdzie złożyli spisane podziękowania i wrażenia z „bycia harcerzem” . Poznali życie Olgi Małkowskiej w Zakopanym i okolicach. Oczywiście pospacerowali także po Krupówkach i wykupili wszystkie oscypki. Zimowisko upłynęło w przyjaznej atmosferze, wśród szalonych pomysłów i niespożytych sił do jazdy na nartach. Harcerze nie bali się nowych wyzwań, dzięki czemu mogli taki wiele zobaczyć i nauczyć się nowych rzeczy. Zapowiadają, że za rok znowu jadą w góry.

WOŚP 2018 w Nowym Warpnie

14 stycznia 2018 wolontariusze WOŚP – harcerze i uczniowie szkoły w Nowym Warpnie kwestowali na terenie Nowego Warpna i Podgrodzia. W szkole był także kiermasz różności: książek, zabawek, gier, itp. Można też było zjeść pyszną watę cukrową. Razem zebraliśmy 2.422,18 zł.

Mikołajki Instruktorskie 2017

Grudzień to czas wspólnych spotkań i prezentów. Nie inaczej było również w Hufcu Police ZHP. W dniu 10 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie mikołajkowe dla instruktorów działających w naszym hufcu. Uczestnicy przenieśli się do fabryki świętego Mikołaja, gdzie stali się jego pomocnikami. Nasze spotkanie uświetniła obecność instruktorek dawnego Hufca Police. Radosna, świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim.

Ciekawość świata - RAROGI eksperymentują

W ramach Turnieju Gromad i Drużyn Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP, 1 Tanowska Drużyna Starszoharcerska „RAROGI” zorganizowała zbiórkę z cyklu ‘Ciekawość świata’. Na zbiórkę zaprosiliśmy również harcerzy z 1TDH „SOKOŁY”. Zbiórkę dzięki uprzejmości Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu udało się zorganizować w profesjonalnym laboratorium chemiczno-fizycznym. Zajęcia nadzorował Pan Bartosz Klepacki – fizyk z długoletnim stażem pracy z młodzieżą. W trakcie zajęć przeprowadzaliśmy eksperymenty: kwasy i zasady za pan brat, ciecz nienewtonowska – co to jest i jak ją zrobić, butelka lejdejska – akumulator w kuchni, JetPack – czyli strach się bać, niewidzialna mapa – coś dla harcerzy, zimny ogień na dłoni, Kameleon – chemiczne kolory, mrożące wystrzały – czyli azot jest OK. Na koniec robiliśmy przepyszne „laboratoryjne” eko-lody: czekoladowe, borówkowe i waniliowe. Zabawa była wspaniała co można podziwiać na zdjęciach.

III Powiatowa Gala Wolontariatu

W dniu 8 grudnia 2017 roku Hufiec Police ZHP otrzymał Wyróżnienie Powiatu Polickiego za aktywną działalność na rzecz dzieci i młodzieży.

AGRAFKA 2017

"Razem możemy więcej" - 1TDSH RAROGI

1 Tanowska Drużyna Starszoharcerska RAROGI dzielnie pracowała w ostatnią sobotę na rzecz społeczności lokalnej. Rarogi wspólnie z Radą Sołecką w Tanowie, zorganizowały działania społeczne "Razem możemy więcej". Wspólnie z rodzicami oraz mieszkańcami Tanowa pracowaliśmy przy upiększaniu terenu wokół nowo wybudowanej sceny. Sadziliśmy kwiaty i krzewy, układaliśmy ścieżkę z polbruku.

Święto Drzewa – harcerski start 12 Szczepu Nowowarpieńskiego

08.10.2017 Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy burmistrza Nowego Warpna oraz rodziców naszych zuchów i harcerzy. Spotkanie rozpoczął bieg harcerski, przygotowany przez przybocznych gromady zuchowej i drużyny harcerskiej. Patrole (w tym „Dorosły patrol” złożony burmistrza i rodziców musiały się wykazać wiedzą o drzewach. Po biegu, przy ognisku, trójka najstarszych zuchów z gromady „Dzielnych Apaczów” została przekazana do drużyny harcerskiej i otrzymała chusty swojej nowej drużyny. Nie zabrakło wspólnego śpiewania harcerskich piosenek, przy akompaniamencie dh. Cyryla. Spotkanie zakończyło pieczenie kiełbasek (oczywiście, już po „części oficjalnej”).

Pierwsza zbiórka 1 TDSH "RAROGI"

Pierwsza zbiórka a już było gorąco. Odwiedziny w remizie Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty.

„Pożegnanie Lata” z seniorami w Trzebieży

Wspólne spotkanie harcerzy i instruktorów 12 Szczepu i seniorów na boisku LZS. Harcerze wystąpili w roli „instruktorów pierwszej pomocy”, potem były wspólne zabawy i śpiewanie popularnych piosenek (nie tylko harcerskich) oraz oczywiście gra w piłkę nożną. Prezentowaliśmy także kronikę naszego Szczepu. Nie mogło też zabraknąć przysmaków z grilla.

Myślibórz 2017

Obóz jednostek 12 Szczepu Nowowarpieńskiego. Baza obozowa Hufca ZHP Myślibórz.

I Zjazd Hufca Police ZHP

12 maja 2017 I Zajazd Hufca Police ZHP - założycielski