„Sprawny rower – bezpieczniej na drodze” – Społecznik 2018

Hufiec Police ZHP rozpoczął realizację zadania publicznego „Sprawny rower – bezpieczniej na drodze”. Zadanie finansowane jest ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu Społecznik – Program Marszałkowski.

Termin realizacji projektu: 1 czerwca 2018 – 31 sierpnia 2018.

Projekt „Sprawny rower – bezpieczniej na drodze” kierowany jest do dzieci i młodzieży zamieszkującej powiat policki, głównie z terenów wiejskich, zrzeszonych w ZHP, działających w 1 Tanowskiej Drużynie Harcerskiej Sokoły i 1 Tanowskiej Drużynie Starszoharcerskiej Rarogi.

Celem projektu jest wzmocnienie więzi i zdolności do współpracy w najbliższym otoczeniu dla osiągnięcia wspólnego celu, jakim jest poprawa bezpieczeństwa na drodze wśród dzieci i młodzieży, zamieszkałych w miejscowości Tanowo, Węgornik, Niekłończyca, Dobra, Police.

W ramach projektu przeprowadzony zostanie serwis rowerowy oraz przeprowadzone zostaną szkolenia z bezpiecznej jazdy na rowerach, z zasad poruszania się po drogach, z pierwszej pomocy. W kolejnym etapie zostaną przeprowadzone dwa rajdy rowerowe, podczas których zaproszeni do udziału zostaną wszyscy chętni lubiący spędzać aktywnie czas. Już dzisiaj zapraszamy serdecznie na nasze rajdy.

 

Poniżej zdjęcia z realizacji I etapu projektu, czyli wykonania przeglądu technicznego naszych rowerów przez profesjonalną firmę BikeUP.pl