Zimowisko 1TDH SOKOŁY i 1TDSH RAROGI

Harcerze z 1 TDH Sokoły i 1 TDSH Rarogi w pierwszym tygodniu ferii wybrali się na zimowisko w Tatry. Pierwsze dwa dni spędzili w Krakowie. Zwiedzili Podziemia Rynku, Sukiennice, Barbakan, Bramę Floriańską, kilka zabytkowych kościołów, zobaczyli pomnik Dżoka – najwierniejszego psa, zakochali się w Kazimierzu, wzięli udział w 26 Finale WOŚP i oczywiście odwiedzili starego przyjaciela – Smoka Wawelskiego. Przy okazji znaleźli kilka keszy krakowskich i weszli na Kopiec Kraka. W Tatrach zamieszkali w miejscu z najpiękniejszym widokiem na góry – w harcerskim Schronisku Głodówka. Pojeździli na nartach, powędrowali po Dolinie Kościeliskiej, pokręcili się w śnieżnym labiryncie, podziwiali widoki ze skoczni narciarskiej, a na zakończenie swojej zimowej przygody zawędrowali na cmentarz w Zakopanym odwiedzić grób Olgi i Andrzeja Małkowskich – twórców polskiego harcerstwa, gdzie złożyli spisane podziękowania i wrażenia z „bycia harcerzem” . Poznali życie Olgi Małkowskiej w Zakopanym i okolicach.

Oczywiście pospacerowali także po Krupówkach i wykupili wszystkie oscypki.

Zimowisko upłynęło w przyjaznej atmosferze, wśród szalonych pomysłów i niespożytych sił do jazdy na nartach. Harcerze nie bali się nowych wyzwań, dzięki czemu mogli taki wiele zobaczyć i nauczyć się nowych rzeczy. Zapowiadają, że za rok znowu jadą w góry.