Ciekawość świata – RAROGI eksperymentują

W ramach Turnieju Gromad i Drużyn Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP, 1 Tanowska Drużyna Starszoharcerska „RAROGI” zorganizowała zbiórkę z cyklu ‘Ciekawość świata’. Na zbiórkę zaprosiliśmy również harcerzy z 1TDH „SOKOŁY”. Zbiórkę dzięki uprzejmości Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu udało się zorganizować w profesjonalnym laboratorium chemiczno-fizycznym. Zajęcia nadzorował Pan Bartosz Klepacki – fizyk z długoletnim stażem pracy z młodzieżą.

W trakcie zajęć przeprowadzaliśmy eksperymenty: kwasy i zasady za pan brat, ciecz nienewtonowska – co to jest i jak ją zrobić, butelka lejdejska – akumulator w kuchni, JetPack – czyli strach się bać, niewidzialna mapa – coś dla harcerzy, zimny ogień na dłoni, Kameleon – chemiczne kolory, mrożące wystrzały – czyli azot jest OK. Na koniec robiliśmy przepyszne „laboratoryjne” eko-lody: czekoladowe, borówkowe i waniliowe.

Zabawa była wspaniała co można podziwiać na zdjęciach.